Aktuality

Aktuálne informácie a dianie v obci Lipové.

Ponuka použitých plastových okien – oznam

Obecný úrad v Lipovom ponúka na odpredaj, za zostatkové ceny, použité plastové okná a dvere z budovy obecného úradu.  Pre viac informácií alebo prípadnú obhliadku nás kontaktujte na telefónom čísle 0917 196 314, alebo osobne počas úradných hodín.

Dane a poplatky na rok 2022 – oznam

Obecný úrad v Lipovom oznamujeme daňovníkom, že si môžu osobne prevziať rozhodnutia na daň s nehnuteľnosti, daň za psa a na miestny poplatok za komunálny odpad na rok 2022. Zároveň upozorňuje, že pracovisko obecného úradu je kvôli rekonštrukcii budovy obecného úradu v kultúrnom dome zadný vchod /bývala zasadačka/. Dane a poplatky je možné uhradiť v pokladni alebo prevodom na účet.

Dočasná zmena pracoviska Obecného úradu v Lipovom

Z dôvodu sťahovania sa pracoviska Obecného úradu Lipové do kultúrneho domu pre začínajúcu rekonštrukciu budovy obecného úradu, sa nebudú od štvrtku 21.04.2022 do stredy 27.04.2022 vybavovať žiadni klienti. Prvý úradný deň bude štvrtok 28.04.2022, a to už na dočasnom pracovisko v kultúrnom dome v Lipovom č. 93, a to v priestoroch bývalej malej zasadačky. V… Čítať viac

Národný projekt „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“

cieľom projektu je podpora zamestnanosti, a to možnosťou cieleného vzdelávania jednotlivcov – zamestnancov pre ich lepšie uplatnenie sa na meniacom trhu práce. Projekt budú realizovať úrady práce po celom Slovensku a jeho financovanie je zabezpečené prostredníctvom štrukturálnych a investičných fondov EÚ.

obchodovanie s ľuďmi

Obchodovanie s ľuďmi na slovensko-ukrajinských hraniciach

Chceme Vás upozorniť, že v čase úteku z vojnových oblastí sa môžu nájsť podvodníci,ktorí sa môžu pokúsiť zneužiť Vašu zložitú situáciu bez ohľadu na to, v ktorej krajine budetehľadať svoje bezpečné útočisko.Nestaňte sa obeťou obchodníkov s ľuďmi.

Pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny

Vojnoví utečenci z Ukrajiny – počty ubytovaných Odbor krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vydal pokyn, aby obce denne nahlasovali počty ubytovaných vojnových utečencov z Ukrajiny, a to na základe informácií od poskytovateľov ubytovania, a to či už v ubytovacom zariadení alebo v súkromí. Uvedené je dôležité v súvislosti s preplácaním výdavkov za ubytovanie a ich povinným… Čítať viac